Projekt „Tomaszowska Akademia Opowiadaczy” realizowany jest przy współpracy Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Tomaszowie Lubelskim i Stowarzyszenia Gang Poszukiwaczy Szczęścia z Lublina. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

W ramach projektu odbędą się warsztaty poświęcone sztuki opowieści (storytelling), na których uczestnicy opracują i przygotują krótkie opowieści, które następnie zaprezentują podczas Wieczoru Opowiadaczy we wrześniu. Wszystkie wystąpienia zostaną także zarejestrowane i umieszczone w sieci.
Dodatkowo, w ramach projektu, planujemy przeprowadzenie wykładów językoznawczych, których tematy będą oscylowały wokół specyfiki językowej naszego regionu.

„Tomaszowska Akademia Opowiadaczy” ma na celu nie tylko podniesienie kompetencji retorycznych i językoznawczych wśród naszych tomaszowskich seniorów, ale także integrację międzypokoleniową, która w obecnych czasach jest szczególnie ważna. Chcemy aby Wieczór Opowieści był dobrą okazją do wspólnego spotkania i rozmowy całych rodzin.
Efekty projektu będą (filmy z wystąpieniami seniorów, które opublikujemy na portalu społecznościowym Facebook oraz na kanale YouTube) także znakomitym sposobem promocji działalności tomaszowskiego UTW, a także Tomaszowa Lubelskiego, które chcemy pokazać jako miasto aktywnych, współtworzących kulturę ludzi.

organizator:

Dofinansowano ze środków ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021

Patronat Honorowy Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski Wojciecha Żukowskiego

partnerzy projektu: