W Tomaszowie Lubelskim wspólnie z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęliśmy projekt Tomaszowska Akademia Opowiadaczy. Projekt ma na celu podniesienie kompetencji językowych i społecznych. 

8 lipca koordynator projektu – Agnieszka Skawińska – przedstawiła cele i założenia projektu. Tego dnia dbył się także pierwszy wykład, którego temat oscylował wokół opowiadaczy i sztuki opowieści. 

W najbliższy czwartek – 22 lipca – zapraszamy na spotkanie z dr hab. Mariuszem Koprem, który przedstawi referat na temat Język i kultura regionu w świetle nazw własnych pogranicza polsko-ukraińskiego, ponieważ w projekcie chcemy zwrócić szczególną uwagę na język regionu tomaszowskiego. Wykład odbędzie się w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski o godz. 15.00.

Trwają także warsztaty storytellingu, które z naszymi seniorami prowadzi Konrad Kowalski. Na warsztatach odwołujemy się do dawnych sztuk opowiadania, które stanowią atrakcyjną formułę poznawania kultury i tradycji, a jednocześnie staramy się je wpisać w kontekst współczesności. Seniorzy poznają tradycyjne metody budowania opowieści i wspólnie z instruktorem przygotowują historie, które będziecie mogli zobaczyć w sierpniu na kanale YouTube oraz naszym Facebooku. 

Więcej o projekcie Tomaszowska Akademia Opowiadaczy pod linkiem.

fot. Piotr Loza

wykłady:

warsztaty:

Organizator:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Patronat Honorowy Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski Wojciecha Żukowskiego

partnerzy projektu: 

Kategorie: Projekty

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *